Türkiye’de ve dünyada ünlü isimler popüler sosyal medya uygulamalarını yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Genelllikle takipçi sayısından hesapların gerçek olduğunu ayırt etmek mümkün olsa da sahte hesaplarla insanları kandırmaya çalışan birçok kullanıcı bulunmakta malesef. Hemen her ünlü adına açılmış sahte hesaplarla mücadele etmek zorunda kalıyor. İşte Son dönemde Google Plus'da en çok takip edilen ünlü isimler ve gerçek Google Plus hesapları...

Google Plus Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son günlerde her yerde Google Plus adını duyuyorsanız ancak bu hizmetin ne olduğunu bilmiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. İşte Google Plus nedir? Nasıl kullanılır? sorularına cevap veren yazımız.

Son günlerde internet dünyası ikiye ayrıldı. Bir yanda, Google Plus'ın ne olduğunu bilinen ve kullanan insanlar var öteki yanda ise bu ismi duymuş ama içeriğinden haberi olmayan başka kişiler bulunuyor.

Bu iki grubun hangisine ait olursanız olun Google Plus'ın tam olarak sunduklarını bilmiyor olabilirsiniz. Hazırladığımız rehberle Google Plus'ın özelliklerini ve kullanımını kısaca anlatacağız.

Google Plus Nedir?

Facebook karşısında istediği başarıyı yakalamayan Google, geçtiğimiz yıl içerisinde Buzz adlı bir sosyal ağ geliştirerek sektörde yer almaya çalıştı. Ancak Buzz'ın kullanışsızlığı projenin en fazla 6-7 ay dayanmasına neden oldu.

Google Plus ise Buzz'ın başarısızlığını zafere dönüştürmek için geliştirilen bir proje. Facebook'un biraz daha beyazlısı demeden önce Plus'un farklılıklarından bahsetmekte fayda var.

Plus, Google'ın sunduğu tüm hizmetlerin birleşimiyle oluşan bir sosyal ağ. Yani e-postalarınıza bakıp, Gtalk'tan konuşup bir de üstüne Google Maps sayesinde bulunduğunuz konumu insanlara sunabiliyorsunuz.

Arama motorunun sunduğu içerikleri, resimleri ve siteleri beğenip bunu arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Bu sosyal ağın en büyük artısı ise 10 kişiye kadar çoklu sohbet özelliğinin olması. Yani şirketler artık tele konferanslarını Plus üzerinden yapabilecek.

Google Plus’ın Özellikleri Nelerdir?

Google Plus diğer sosyal medya hesapları gibi bir iletişim ağıdır. Bir arama motoru olma özelliği ile yola çıkan Google son yıllarda büyük ataklar yaparak sosyal ağlara ulaşma ve onlara rakip olma telaşında. Peki Google Plus nedir nasıl kullanılır? Google Plus üzerinden hesaplarınızı kontrol edebilir, Google ile aradığınız her şeyi bulabilir, aramalarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilir veya duvarınızda paylaşabilirsiniz.

Google Plus üzerinden ücretsiz olarak mesaj da gönderebilirsiniz.Bunların yanında Gtalk üzerinden konuşup Google Maps sayesinde bulunduğunuz konumu paylaşabilirsiniz. büyük şirketler ve profesyonel olarak çalışan insanlara da Google Plus’ın sağladığı ayrıcalık ise telekonferans yapılabilmesidir.

Google Plus’a Nasıl Üye Olunabilir?

Diğer sosyal medya hesaplarına Hotmail adresinizle üye olabilirsiniz. Ancak Google Plus‘a yalnızca Gmail adresiniz ile üye olabilirsiniz. Eğer Gmailinize bir davet geldiyse bu daveti kabul ederek üyeliğinizi başlatabilirsiniz.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları